Enter your keyword

NÁDECH PRO OSTRAVU POMŮŽE OSTRAVSKÝM PODNIKŮM

NÁDECH PRO OSTRAVU POMŮŽE OSTRAVSKÝM PODNIKŮM

NÁDECH PRO OSTRAVU POMŮŽE OSTRAVSKÝM PODNIKŮM

Koronavirová krize přivedla stovky podnikatelů a turistických destinací po celé Ostravě do doslova existenčních problémů. Statutární město Ostrava se rozhodlo jim pomoci. V rámci projektu Nádech pro Ostravu, který spolupořádá s Hitrádiem Orion, chce motivovat nejen své obyvatele, aby se vrátili tam, kam byli zvyklí chodit, a k tomu objevili i nová místa, kde si užijí volný čas, dobře se nají a pomohou se tak postavit podnikatelům i turistickým cílům města zase na nohy.

Princip akce spočívá v tom, že hosté do soutěže zapojených podniků, kaváren a atraktivit města sbírají razítka navštívených míst do speciální hrací karty. Za vyplněnou kartu pak mohou získat některou ze  zážitkových cen pro celou rodinu, jako například celoroční vstupné do ZOO, rodinné poukazy na koncerty JFO, celoroční vstupy do Dolních Vítkovic a mnoho dalších.

Chceme touto iniciativou pomoci se během léta 2021 nadechnout podnikům, které byly postiženy koronavirovými omezeními, nemohly fungovat a dostaly se tak do velkých, někdy i existenčních problémů,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura. „Chceme touto cestou motivovat naše obyvatele, aby si vzpomněli na svůj aktivní život před krizí a zase vyrazili za zábavou a za kulturou našeho města.“

My víme, že podnikatelé tuto pomoc opravdu potřebují. Naše rádio vysílá z Ostravy, jsme Ostraváci a máme mezi postiženými mnoho kamarádů. Chceme jim pomoci, s nadsázkou řečeno, strhnout tu dusivou roušku a nechat je zase dýchat,“ potvrdil Michal Merenda z Hitrádia Orion a připomněl: „Není to ale jen o pomoci těmto podnikům, chceme také lidem ukázat, kolik neobjevených krásných míst tohle město má. V naší soutěži máme krásné výhry, ale vnímáme to tak, že hlavní odměnou pro Ostraváky je právě to, že tato místa objeví – a pomohou zachovat.“

Do projektu se mohou všechny podniky a oblíbené turistické cíle Ostravy registrovat zdarma zde.

Pokud nasbíráte pět razítek z různých provozoven, můžete odevzdat kartu do jedné ze schránek umístěných v ostravských Infocentrech nebo ji vložit elektronicky do registračního systému soutěže.

Výherce ze všech účastníků vylosují zástupci města první týden v září.